Ποδόσφαιρο

Super League1, Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα 2-1: Αγχώθηκε αλλά στο τέλος νίκησε -Δοκάρι στο 92΄ο ΠΑΣ

Ο Βόλος, μολονότι έκανε τα… εύκολα δύσκολα στο τέλος του αγώνα του με τον ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα της Super League.

Πιο συγκεκριμένα η ομάδα του Μπράτσου, αν και προηγήθηκε με 2-0 του Άγιαξ της Ηπείρου, εν τέλει με 2-1 σκορ και με μπόλικο άγχος κατέκτησε το τρίποντο, φτάνοντας τους 24 βαθμούς.

Ο Οζέγκοβιτς σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας του, η οποία είδε τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο 82′ με τον Μπάλαν, μετά από λάθος έξοδο του Κλέιμαν και να έχουν δοκάρι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Παμλίδη.

Βόλος-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Γκολ: 47′, 55′ Οζέγκοβιτς (Βόλος), 82′ Μπάλαν (ΠΑΣ)

Κίτρινες: Μεσκίδα (Βόλος), Σιέλης (Βόλος), Πήλιος (ΠΑΣ)

Κόκκινες:

Δοκάρια: 90+1′ Παμλίδης (ΠΑΣ)

Bόλος (Κώστας Μπράτσος): Kλέιμαν- Λούνα, Σιέλης, Άλχο, Μεσκίδα (46′ Νοκέρ), Τσοκάνης (9′ λ.τ. Μεταξάς), Εσκοβάλ, Μπαριέντος- Φερνάντες (80′ Κούτσιας), Ντέλετιτς, Οζέγκοβιτς

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Κότνικ, Ουές, Πίρινεν, Ματίγια, Μεταξάς, Β. Φερνάντεζ, Μπατόκιο

ΠΑΣ Γιάννινα ( Θανάσης Στάικος): Αθανασίου – Σόρια, Μπαγκαλιάνης, Πήλιος, Παντελάκης – Μπιλμπάο, Τζίμας, Λιάσος (64′ Μπάλαν), Ροσέρο, Μορέιρα, Παμλίδης

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Σούλης,Εραμούσπε, Ποζνάνσκι, Καραχάλιος, Τσάβος, Τσίρης, Φοφανά, Κύρκος, Μπαλάν

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου Βοηθοί: Νιδριώτης, Κορώνας 4ος διαιτητής: Μιχάλης Ματσούκας VAR: Αλέξανδρος Τσακαλίδης